Handbal

CN Juniori 3, G3V, Etapa 3. CS Dinamo București -CSM Târgu Jiu 30-28(13-14)

Echipa de handbal masculin Juniori 3 a CSM Târgu Jiu a pierdut duminică, 24 martie, meciul disputat pe terenul echipei CS Dinamo București, scor 28-30, după ce la pauză gorjenii conduceau cu 14-13. Partida a contat pentru etapa a 3-a din Grupa 3 Valoare.

Partidă echilibrată și foarte disputată în Sala Dinamo, între grupele de juniori 3 ale cluburilor Dinamo și CSM Târgu Jiu. Prima repriză a aparținut jucătorilor de la CSM Târgu Jiu care au intrat la vestiare cu un gol avans, scor 14-13. Handbaliștii pregătiți de Vali Popescu au fost la conducere pe tabela de marcaj și în repriza secundă, până aproape de minutul 40, când Dinamo a reușit să egaleze. Gazdele au reușit în ultimele 10 minute să întoarcă rezultatul și să câștige partida.

CSM Târgu Jiu: Vlad Mezdrea, Mihai Bordușanu, Narcis Popescu, Ianis Penescu 2g, David Popară, Andrei Mornea, Alexandru Ungureanu, David Bîrlete 2g, Alexandru Anghel, Ștefan Stănoiu, David Honcioiu 6g, Mihnea Ciobanu, Vlad Călinoiu 3g, Robert Guran 8g, Cătălin Popescu 7g. Antrenor: Valentin Popescu.