Handbal

Juniorii 3 CSM Târgu Jiu, lideri incontenstabili ai Seriei I din Campionatul Național. Victorie clară, în deplasare, pentru handbaliștii lui Vali Popescu. CSS Craiova -CSM Târgu Jiu 19-34

Echipa de handbal masculin Juniori 3 a CSM Târgu Jiu este liderul incontenstabil al Seriei I din Campionatul Național. Duminică, 19 noiembrie, într-un meci din cadrul etapei a 4-a, CSM Târgu Jiu, liderul seriei, s-a impus categoric, scor 34-19, în deplasare, pe terenul echipei de pe locul 2, CSS Craiova. ”Sunt foarte bucuros de jocul pe care l-am facut, ne-am aparat foarte bine și am reușit să dăm goluri multe pe contraatac”, a declarat antrenorul grupării gorjene, Vali Popescu.

Băieții lui Vali Popescu au făcut o primă repriză perfectă. Atât atacul, dar mai ales apărarea au funcționat la cote maxime. La pauză, gorjenii au veau +15 pe tabelă, scor 19-4! Și repriza secundă a curs într-o singură direcție, cu handbaliștii lui Vali Popescu la carma jocului. S-a terminat 34-19 și CSM Târgu Jiu este singura echipă neînvinsă și cu punctaj maxim.

Vali Popescu, antrenor echipa de handbal masculin CSM Târgu Jiu Juniori 3: ”Sunt foarte bucuros de jocul pe care l-am facut, ne-am aparat foarte bine și am reușit să dăm goluri multe pe contraatac. Sunt mulțumit că se vede un progres, învață lucruri noi, pe care le pun în aplicare, dar cel mai mulțumit sunt de curajul și dezinvoltura cu care au jucat”.

LOT CSM Târgu Jiu: Vlad Mezdrea, Mihai Bordușanu, Narcis Popescu 1g, Ianis Penescu 5g, Adelin Negrea, Andrei Mornea, Alexandru Ungureanu, David Bîrlete 4g, Alexandru Anghel, Ștefan Stănoiu, David Ularu 2g, David Honcioiu 6g, Mihnea Ciobanu 2g, Vlad Butoi 1g, Vlad Călinoiu 5g, Robert Guran 8g. Antrenor: Valentin Popescu.