EHF EUROPEAN LEAGUE WOMAN 2023-2024Handbal

EHF European League, Etapa 4. CSM Târgu Jiu vs. Sola HK, în imagini!

CSM Târgu Jiu a pierdut sâmbătă, 3 februarie, partida disputată contra norvegiencelor de la Sola HK, scor 21-31, la pauză 9-18. Meciul a contat pentru etapa a 4-a din Grupa D EHF European League Woman, sezonul 2023-2024. Maria Alexandra Gavrilă a fost cea mai bună marcatoare a CSM Târgu Jiu, cu 5 goluri. Avem un prim set de imagini de la confruntarea europeană de la Târgu Jiu.

CSM Târgu Jiu: Ekaterina Dzhukeva(6 intervenții), Andreea Chetraru(2 intervenții), Elena Marica Bercu(4 intervenții) – Bianca Ștefania Chiriță, Alexandra Maria Frățilescu Gavrilă 5g, Andreea Mihart 3g, Mirabela Coteț 2g, Ira Zinatullina 3g, Andreea Chiricuță 1g, Laura Moldovan 1g, Ana Maria Lopătaru, Florența Ilie, Iuliia Andriichuk 3g, Ana Cătălina Ciolan 2g, Sabine Klimek 1g. Antrenori: Liviu Andrieş şi Andrei Enache. Antrenor cu portarii: Grigore Albici. Maseur: Petre Tocaru.